Jak beda wygladaly loty w przyszlosci

Jak beda wygladaly loty w przyszlosci

Kontrolery ATC również dostarczyć istotnych informacji i wsparcia dla pilotów samolotów, takich jak zmiany do zamówienia lotu i ostrzeżeń pogodowych.

Wniosek: Swobodny Lot

Obecnie USA bada znaczną transformację w formacie systemu ATC ze swobodnego lotu zaproponował, aby rozpocząć pracę w ciągu najbliższego dziesięciolecia. USA oczekuje program komunikacyjny i nadzór NextGen ATC FAA być z powodzeniem instalowane w samolotach pasażerskich w 2025 roku.

Pojęcie sprzętu locie swobodnym NextGen jest idea złomowanie scentralizowanej kontroli ruchu lotniczego oraz podstawową zależność od kontrolerów, zastępując je zarezerwowanej przestrzeni powietrznej poprzez komunikację komputera w celu uzyskania bezpiecznej separacji samolotów. Program zastąpi tradycyjne systemy radarowe ATC z technologii satelitarnej opartej na technologii podobnej do GPS widziana w samochodach.

Kluczowym pojęciem swobodnego lotu jest to, że ostateczna odpowiedzialność za samolotu i lotu spoczywa na pilota. Niniejsze opracowanie metody ATC decentralizuje kontroli, zastępując ją rozproszonym, komunikacji komputerowej , aby upewnić się, że statek powietrzny pozostanie w ich przestrzeni całego lotu każdej podróży.

Rola kontrolerów ruchu lotniczego jest uznawany za jeden z dzisiejszych najbardziej stresujących zadań, z presją prowadzenia jednoczesnych loty za pomocą jednej przestrzeni powietrznej w zakresie bezpieczeństwa stanowi integralną część tej roli. Mając to na uwadze, w jakim stopniu będzie lot za los spoczywa na systemie komputerowym?

Wprowadzenie w dużym stopniu zautomatyzowany system ATC jest mało prawdopodobne, aby zanegować potrzebę kontrolerów w ogóle, a nie głównie wspierając je z cupply zintegrowanej informacji Management- z kontrolerami przewidywane do zarządcy systemu, interweniując ręcznie do bardziej złożonych decyzji i zmian w razie potrzeby.

Artykuł napisany przez: