Prototypy samolotow

Prototypów takich nośników są od wielu lat, ale do tej pory nie zostały już w produkcji masowej ze względu na kwestie bezpieczeństwa i kosztów. Jednak dużo pracy dzieje się w tej dziedzinie i nie ma spekulacji, że kilka latających samochodów są prawie w rynkowej scenie. Ze względu na rosnącą popularność samochodów elektrycznych w ostatnich latach, elektryczny latający wóz może okazać się na kartach, a śmigła oszczędności energii i ładowanie akumulatorów na przyzwoity.

Jednakże, niektóre z największych innowacji mogą być znalezione w dziedzinie lotnictwa handlowego. Jako pasażerowie są coraz bardziej świadome środowiska, chcą czystszych i bardziej ekologicznych samolotów, które są mniej hałaśliwe, bardziej energooszczędne, ale także wziąć ich do miejsca przeznaczenia szybciej. Airbus ogłosił możliwość rozpoczęcia przejrzysty samolotu, który działa na energię słoneczną do 2050 roku, a tym samym rezygnacji z walki o fotele okno dla widoku. To, czy będzie to sprawia, że ??czujesz się bezpieczniej w powietrzu się okaże.

Najważniejsze pytanie pozostaje, czy idziemy do mniejszych samolotów, które lądują bliżej swojego miejsca docelowego, lub większych, które wykonują tysiące pasażerów do hubów regionalnych. Takie podejście powoduje zmianę rodzaju lotnisk, które musimy zbudować i infrastruktury, które będą potrzebne. Że prędkość samolotów zamierza znacznie zwiększyć poprzez zbliża się do prędkości dźwięku w przyszłości nie jest pytanie; chodzi o to, czy są one naprawdę się dzieje, aby doświadczenie bardziej przyjemne dla podróżujących.

Ale to, co dzieje się za horyzontem, poza czasem, że jest oczywiste, że samoloty, lotniska i długi okres oczekiwania między lotami na pewno będą częścią życia. Czy istnieje możliwość, że nano-technologii i / lub genomika zmienić nasze poglądy na temat lotu i latające całkowicie? Czy istnieje możliwość, że ludzie rosną skrzydła i latać na własną rękę, a nie w samochodzie, niezależnie od jej rodzaju? A może pomysł, że ibn Firnas miałem w wieku 9 mocowania parę skrzydeł do jego ciała, aby umożliwić mu latać to kierunek, że mogą wejść.

Ilmas Futehally jest wiceprezes Strategicznego Foresight Group, think tank z siedzibą w Mumbai, Indie.

Artykuł napisany przez: zapraszamy na naszą stronę internetową